Ново лето Господње
Успеније Пресвете Богородице
Излечити страх
Без путева и комуникације
Костина Слава
Отац и мајка су се скоро развели. Дечак Константин, рођен у том браку, живи са мајком. Очева породица држи до вере, али мамина баш и не. Но, све у свему сам тај брак подсећао је на романе Достојевског и оно православље у искушењима у која се, најчешће, упада под разним изговорима.
Данас у храму нам дечаков стриц показује колач говорећи:
- Ово је Костин колач!
Ми нисмо то разумели у оквиру чињеница, јер их тада нисмо ни знали, већ смо мислили да је Коста донео колач са оцем; мајка није била у храму. Али чињенице су биле сасвим другачије.
Кад је Коста чуо да му је Слава, дошао је код своје мајке и рекао јој је овако:
- Мама, мени је Слава и хоћу да ми умесиш колач!
Дечак је био непоколебљив у своме хтењу и мајка је умесила колач за Костину Славу.
Коста има четири године и став на којем би му многи могли позавидети.
Нека је и Кости, и свима нама који славимо, срећна и Богом благословена Слава и Празник Светог Николаја!
(за спомен уписала причалица)
Премијера спота
Спот: Свети мученици Превлачки
О васпитању дечака
Мушкарац је дужан да буде заштитник. Дечаци треба да израсту у мушкарце, који ће умети да се заузму за себе и за слабијег. „Од ове љубави нико веће нема, да ко душу своју положи за пријатеље своје.“ Подвиг православног војника, заштитника отаџбине, оца, мајке, сестре, жене, деце – то је пример највеће хришћанске врлине. Лоше и неразумно поступају родитељи, посебно мајке и баке, које дечаке одгајају у стакленицима и бранећи им да се заштите међу својим вршњацима, формирајући тако у њима комплекс кукавичлука и ниже вредности.
Генералисимус Суворов
Када је лекар рекао Суворову: „Зарад Вашег здравља треба Вам лечење, исцрпљени сте походима, па се лечите у одмаралишту у Карлсбаду у блату.“, наш генерал му је на то одговорио: „Поштовани господине, шта то говорите? Ја, старац, у одмаралиште?! Тамо на лечење иду они у скупим ципелама, хроми плесачи, лукавци и сваки олош – па нека се они купају у том блату. А ја сам заиста болестан човек, којем је потребна молитва, колиба у селу, купка, каша и квас.“.