Среда, Октобар 09, 2019
Еквадор као пример
За оне који воле да излазе на гласања, како би добили још више демократије, геј права, миграната, сексуалног образовања по школама и вртићима, распродаје државе и гомилање дугова, геј парада, изопачених изложби бирое за запошаљавање по иностранству а не овде, депопулацију и томе слично, ово можда и не вреди писати. Али онима који не желе да гласају али су уцењени, а они по слабости не могу да се одупру, њима можда и вреди. Дакле, кад уђете у кабину за гласање са мобилним телефоном и кад заокружите тражени редни број и то усликате како бисте послали коме треба, након тога заокружите још најмање један број и учините листић неважећим, што нико неће видети.
Ако не желимо да будемо народ скакаваца, којег ће ветар да носи с ливаде на ливаду, урадимо макар и најмање за добро свих. Онај, који ово горе написано жели својој заједници - тај ту заједницу и народ не воли.
Иначе, у Шид су стигли нови мигранти са брадама до колена...
„Опет се појављује прича око тога да ће нека од балканских земаља дати тим инвеститорима боље услове, па се ту спомињу стотине милиона евра (Фолксваген иде да ли у Турску, Бугарску, можда Србију?). Ја да дам један крајње добронамеран и практичан савет, поготово гледано из позиције Србије: довољно би било само да Република Србија прогласи да за неких пет или десет година уопште неће дозвољавати извоз струје са властите територије и ја вам морално и материјално гарантујем да се већ данас апсолутно нико не би премишљао него би већ данас плаћао да дође и инвестира било шта у Србију. Али што због унутрашњих и спољних структура у Србији ово нико не сме да каже (иако тврде да су суверени и предводници у региону). Дакле, уместо субвенција требало би услуге наплаћивати!“ Александар Сјеклоћа за „Космополитику“